PŘÍPRAVA NA FOCENÍ
aneb co mám dělat před ...

Co se Vám vybaví - no většina otázek co si mám vzít s sebou? Následující rady je možné rozdělit do dvou skupin podle času:

na dlouhodobé (tedy platící pořád, nebo alespoň 10 dní před focením)
- spánek, představuje základ pro Vaši krásu. Nedostatek spánku se nejvíce projeví v okolí očních partiích a v citlivosti očí na blesk.
- voda, je třeba pít! - střídavě čaje (bylinkové a ovocné), čerstvé mošty, stolní vody - to vše nejlépe bez cukru a hlavně bez bublinek! Pleť se Vám odmění - vypne se, projasní a pročistí. Pozor si dejte na sůl, zadržuje v těle vodu a způsobuje otoky. Víno jen v symbolickém množství, na tvrdý alkohol zapomeňte.
- jídlo, samozřejmostí by měla být lehká jídla, omezit sladkosti a kořeněné pokrmy.
- vzduch, vhodný je pobyt v nezakouřených místnostech, procházky, také saunování, vířivky, skotské střiky a masáže (zpevní kůži).
- slunce, vyhýbejte se přímému sluníčku, opalujte se bez šperků, šňůrek kolem krku, případně bez plavek, pokud budeme fotografovat celé tělo. Pozor na solárko - způsobuje na fotkách červenou pleť i když to normálně není vidět.
- tréning, zkuste si zajímavé pozice a pózy (z modních časopisů), nejlépe sama před zrcadlem, vše má být uvolněné.

a ty před focením
Neprovádějte depilaci, ani úpravu obočí těsně před focením - je velmi pravděpodobné, že vznikne nějaký boláček, zanícené místo aj.
Vlasy je vhodné umýt den nebo alespoň pár hodin před focením.
Na suché oči použíjte oční kapky.
Akné rozhodně nevymačkávejte, nepropichujte, nesnažte se pupínek nějak maskovat. Částečně pomůže ochlazení ledem.
Není nutné mít dlouhé nebo nalakované nehty, ale rozhodně upravené, neokousané a čisté.
Na focení by měl model přijít bez spodního prádla, případně s hodně volnými ramínky, gumičkami, pozor i na ponožky, prstýnky, náramky a brýle - veškeré otlačeniny jsou nežádoucí a mizí minimálně 20-30 minut, u citlivější kůže nebo v místě častého dotyku i déle.

Konečně jsme u toho - Co si zabalit?

S oblibou uvádím případ, kdy na mě na místě srazu čekala mladá dívka s dvěma obrovskými kufry. Hlavou mi proběhly hrůzné myšlenky od té, že si vše špatně vyložila a stěhuje se ke mně :-), až po variantu, že byla puritánskými rodiči s domu vyhozena. Odpověď však byla mnohem prozaičtější: "Nemohla sem se rozhodnout co si vzít s sebou, tak sem to nakonec vzala všecko..." :-)
- oblečení - je vždy lepší mít víc než použijeme, než mít ten správný kousek doma ve skříni. Nezapomeňte odpovídající boty k šatům!,
- kabelku "malá vizážistka" :-) - hřeben, lak na vlasy, matný pudr, černá řasenka (tužka), krém, odličovací tampónky, pleťová voda, vatové tyčinky, malé stíny, štětec...,
- vodu - na pití (vhodné je mít slámku - nerozmažou se rty), dobrý je také rozprašovač vody na na osvěžení pleti,
- dobrou náladu - z vlastní zkušenosti mohu říct, že je lepší focení přesunout, pokud není model zrovna v pohodě, než se vzájemně trápit.

fotolang

 
fotolang © 2000+