Pár slov k budoucím modelkám

Jak asi tušíme má modelka "něco" (hodně :-) společného s módou a tyto stránky jim nejsou prioritně věnovány (proto také ve své praxi používám raději výraz "model" než "modelka" :-). Existuje přehršle web-sitů, jejichž posláním je příprava a hledání budoucích hvězd mol a přehlídek. Držím Vám palce (obzvláště pokud jsme Vaši SETKARTU připravovali spolu) a následující řádky berte jako dobře míněné rady do začátku:

JAK ZAČÍT ?

Pokud se chcete věnovat profesionálnímu modelingu (myslíte si, že byste k tomu mohli mít jisté předpoklady) a chcete se co nejefektivněji dozvědět na čem jste, domluvte si schůzku nejlépe v několika kvalitních a solidních modelingových agenturách. Na první návštěvu do agentury přijďte nenalíčení nebo jen opravdu velmi jemně nalíčení a v šatech, které dají vyniknout vaší postavě. Pokud máte nějaké fotky, vezměte je sebou.
Je dobré navštívit agentur několik, nejen proto, abyste si sami mohli na základě porovnání jejich přístupů a nabídek, co je pro vás nejlepší, ale také proto, že v každé agentuře mohou mít trochu jiný vkus, resp. je každá zaměřená na trochu jiný trh, jiné klienty. Je běžné, že vás v několika agenturách odmítnou, aby vás v další přijali s otevřenou náručí, popř. pokud o vás bude zájem ve více agenturách, abyste si mohli vybrat.

VĚK ?

Žádné formální věkové omezení neexistuje, ale vhodný věk pro vstup do světa profesionálního modelingu je zpravidla mezi 15 a 22 lety, v některých případech i o něco dříve, málokdy (s výjimkou mužských modelů) později. Ne, že by ti, kteří nespadají do tohoto věkového rozmezí neměli šanci, ale bude pro ně těžší uspět.

POŽADAVKY NA MODEL ?

Standardně je to pěkná, štíhlá a vysoká postava, tj. muži většinou nad 183cm, ženy nad 173cm. Často jsou též zmiňovány tzv. ideální míry (např. pro ženské modely 90-60-90, někdy dokonce 89-59-89). Jakákoliv čísla, ale nejsou rozhodující - pokud jste opravdu zajímavý model, není až tak důležité, že máte o nějaký ten centimetr míň či víc. Avšak hledat uplatnění v profesionálním modelingu bude zpravidla tím těžší, čím více se model vzdaluje od těchto požadavků.
Modelka by měla být pohledná či jinak zajímavá, naproti tomu mužský model by měl být výrazný a zajímavý typ. Kvalitní vlasy jsou výhodou, pleť v dobrém stavu víceméně nutností. Další vlastnosti a schopnosti jako třeba herecký talent nebo pohybová či taneční průprava, umět pózovat a pohybovat se po mole, jazykové znalosti nebo schopnost prosadit se a jiné obvykle zmiňované charakteristiky úspěšných modelů a modelek mohou být ku prospěchu, ale nejsou podmínkou pro začátek. Téměř všechno se totiž většinou dá naučit, pokud se vás ujmou skuteční profesionálové a pokud sami máte poctivý profesionální přístup a vytrvalost.
Samozřejmě pokud jste introvert s nechutí se fotit či se jakkoliv prezentovat na veřejnosti, modeling pro vás nejspíš nebude to pravé...

Publikováno s laskavým svolením serveru FOTOTEST.CZ

fotolang

 
fotolang © 2000+